Лаптоп MSI i3 15.6" одличен лаптоп за онлајн настава

Компјутери и делови Скопје пред 3 недели

Опис

Продавам MSI CR623 i3 15.6" со две графички,со оригинален адаптер,батеријата не работи.Инсталиран е Windows 10 x64 so Office 2016 ,драјвери и основни програми,има инсталирано Microsoft Teams спремен е за за онлајн настава
Сликите се од лаптопот
Цената не е фиксна
Може да се види и проба секој ден по 17 часот

Спецификации:
Екран: 15.6'' 1366 x 768 HD
Процесор: Intel i3 350M 3MB 2.27Ghz
Меморија: 4GB DDR3 1066 MHz
Хард Диск: 120Gb SSD
Графичка 1: Intel HD Graphics
Графичка 2: Nvidia GeForce 310M 2GB
Оптика: DVD RW
Читач за мемориски картички: Memory Stick (MS), MS Duo, MS PRO, SD
Wi-Fi,Webcam,microphone,4 USB 2.0, 1 HDMI , 1 VGA, 1 LAN, 1 Headphone output...
6,500 МКД
Користено
Се продава

Скопје Кисела Вода

Информации за продавач

Mi-Tech
Mi-Tech пред 3 недели
Mi-Tech
Скопје
Регистриран пред 3 недели
Вршиме сервис и форматирање на десктоп,лаптоп компјутери,чистење и подмачкување на вентилатори,промена на термална пастана процесор и графика,поправка на матични плочи од лаптоп и десктоп компјутери,поправка на секаков вид на електронски уреди,БРЗО,КВАЛИТЕТНО и КОРЕКТНО Јавете или пишете на вибер 076692883 - НАС НИ Е ВАЖЕН КВАЛИТЕТОТ А НЕ КВАНТИТЕТОТ. - ЗАДОВОЛНИТЕ КЛИЕНТИ СЕ НАШИОТ НАЈГОЛЕМ УСПЕХ