HTC DESIRE 310 прв газда

Мобилни телефони Скопје пред 3 недели

Опис

Се продава HTC Desire 310 многу зачуван со стакло фолија од прв ден,купен од Австралија отклучен работи на сите мрежи
Цената е фиксна
Достава низ цела Македонија по Нова Пошта,транспортот е на ваш трошок 100-150 денари
Спецификации:
OS: Android 4.2.2 (Jelly Bean), Sense UI 5.1
Chipset: Mediatek MT6582M (28 nm)
CPU: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
GPU: Mali-400MP2
MEMORY: 4GB 1GB RAM
MAIN CAMERA
Single 5 MP
Video 1080p@30fps
SELFIE CAMERA
Single VGA
Video 480p
WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot
Bluetooth : 4.0, A2DP, aptX
GPS: Yes, with A-GPS, GLONASS
USB: microUSB 2.0
По договор
Користено
Се продава

Скопје Кисела Вода

Информации за продавач

Mi-Tech
Mi-Tech пред 3 недели
Mi-Tech
Скопје
Регистриран пред 3 недели
Вршиме сервис и форматирање на десктоп,лаптоп компјутери,чистење и подмачкување на вентилатори,промена на термална пастана процесор и графика,поправка на матични плочи од лаптоп и десктоп компјутери,поправка на секаков вид на електронски уреди,БРЗО,КВАЛИТЕТНО и КОРЕКТНО Јавете или пишете на вибер 076692883 - НАС НИ Е ВАЖЕН КВАЛИТЕТОТ А НЕ КВАНТИТЕТОТ. - ЗАДОВОЛНИТЕ КЛИЕНТИ СЕ НАШИОТ НАЈГОЛЕМ УСПЕХ